ФІКСУЄМО ФАКТ ПРОГУЛУ

Випуск №7 (липень, 2017)

 

 

Наталія ЛУК’ЯНЧУК,

заступник керівника відділу по роботі з персоналом ТОВ «МУРАВЕЙ-УКРАЇНА»

 

Звільнення працівника майже завжди викликає багато питань у кадровика. Особливо, якщо це звільнення з ініціативи роботодавця. В усіх компаніях, де я мала честь працювати, виникала ситуація звільнення працівника за прогул. Одного разу я пожартувала, що скоро почну писати книгу. Перед тим як розглядати цю тему, не зайвим буде нагадати, що звільнення за ініціативою роботодавця завжди можна оскаржити в суді, а суд у трудових спорах зазвичай стає на бік простого працівника, якого скривдив «злий» роботодавець. Отже, перш ніж звільняти працівника за прогул, ще раз переконуємося, що все відбувається строго за законом

 

Тлумачення терміну «прогул» міститься в пункті 4 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Прогул — це зафіксована відсутність працівника більше трьох годин поспіль або сумарно, протягом робочого дня не тільки на визначеному робочому місці, а й на території підприємства, без поважних причин.

Тобто, якщо працівник відсутній за робочим столом, але бігає десь по території підприємства, це не прогул. Можна сказати, що це порушення трудової дисципліни, але це вже зовсім інша історія.

Що нам потрібно для того, щоб факт прогулу був зафіксований? Посадова особа, яка має право на табелювання співробітника або на яку покладено функцію контролю дотримання трудової дисципліни, пише доповідну записку (зразок 1) на ім’я:

 

 

...далі читайте на сторінці 18, випуск №7 (липень, 2017)