КОНТРОЛЬ ПО-НОВОМУ: ХТО КОГО БУДЕ ПЕРЕВІРЯТИ

Випуск №6 (червень, 2017)

 

 

ШАБОТИНСЬКИЙ Валентин,

начальник управління з питань праці ГУ Держпраці в Київській області

 

Уже давно точаться розмови навколо легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати

праці. Бажання вивести зарплати з «тіні» призвело до того, що інспекторам праці додали неабияких повноважень під час перевірок українського бізнесу. Уряд намагається запровадити нові підходи у відносинах держави і бізнесу. Зокрема, пріоритетним напрямком роботи інспекторів має стати профілактична робота та консультування працедавців. З огляду на це Держпраці розробила відповідні документи, які набрали чинності 16 травня 2017 року. Один із них ми сьогодні й проаналізуємо

 

ЗАКОНОДАВСТВО

Отже, чи вдалося Держпраці розставити всі крапки над «і» в питаннях нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю?

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26 квітня 2017 року № 295 затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі — Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Об’єктом розгляду в цьому номері буде перший документ — Порядок контролю.

 

ХТО КОНТРОЛЮЄ, А ХТО ПІДЛЯГАЄ КОНТРОЛЮ?

Порядком контролю прописано процедуру здійснення державного нагляду (контролю) законодавства про працю. Зокрема, визначено органи, які проводять контроль.

 

 

...далі читайте на сторінці 7, випуск №6 (червень, 2017)