ОПЛАТА ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ: РІШЕННЯ КОМІСІЇ (УПОВНОВАЖЕНОГО) ІЗ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

Випуск №8 (серпень, 2017)

 

 

Ольга СТАХІВ,

менеджер з персоналу ТОВ «ІНТЕРФОМ»

 

Здається, нічого складного у призначенні матеріального забезпечення за листками непрацездатності немає: страховий стаж застрахованої особи обчислює кадровик, належність працівника до категорій громадян, яким призначається допомога в розмірі 100 %, теж вказує кадровик. Членам комісії (уповноваженому) із соціального страхування потрібно лише ухвалити рішення про розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, порахувати кількість днів непрацездатності, заповнити протокол і частину бланка листка непрацездатності. Проте на практиці все значно складніше, оскільки виникають ситуації, коли для призначення матеріального забезпечення потрібно брати до уваги кілька чинників. У цій статті положення нормативно-правових документів, що стосуються оплати листків непрацездатності, наведені у вигляді таблиць, призначення яких — полегшити роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування

 

У пункті 3 статті 30 Закону № 1105 зазначено, що рішення про призначення матеріального забезпечення за листками непрацездатності (далі — ЛН) приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування (далі — Комісія), яка створюється і діє згідно з Положенням № 25.

1 Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, в першу чергу, залежить від страхового стажу, що визначено статтею 24 Закону № 1105:

 

 

...далі читайте на сторінці 47, випуск №8 (серпень, 2017)