Пільгові пенсії медичних працівників

Випуск №10 (жовтень, 2019)

 

Пільгові пенсії медичних працівниківОлександр Носіков,

провідний науковий співробітник НДІ праці і зайнятості
населення Мінсоцполітики України і НАН України, канд. соц. н.
Пільгові пенсії медичних працівників

 

Просимо пояснити, які категорії медичних працівників, зайнятих повний робочий день мають право на пенсію за віком на пільгових умовах? Зокрема, чи мають таке право сестра-господиня, реєстратор медичний, дезінфектор, водій «швидкої допомоги» та інші працівники закладів охорони здоров’я?

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 затверджено нову редакцію Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі – Список № 1) та Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі – Список № 2).

 

Зауважимо, що термін «медичний працівник», який застосовується у цьому документі, відображено зокрема у Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженому Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України 15 серпня 2014 р.  № 1348/5/572 (далі – Положення). У цьому документі зазначається, що «медичний працівник — лікар або фельдшер (медична сестра) закладу охорони здоров’я».

 

Відтак, згідно з Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», введеним в дію Постановою ВР № 2802-XII від 19 листопада 1992 р., заклад охорони здоров’я — це юридична особа будь-якої форми власності й організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

 

НБ! Слід зазначити, що медичні працівники в Списку № 1 розміщені в розділі XIX «Охорона здоров’я». Якщо говорити конкретніше, то цей розділ містить такі професії та посади, як-от: лікарі-рентгенологи, а також лікарі, які працюють у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

 

Молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодші спеціалісти з медичною освітою, які працюють у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок). Рентгенолаборанти, які працюють у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

 

...придбати повний випуск →