ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ МЕНШЕ ПІВРОКУ: ОБЧИСЛЮЄМО ДЕКРЕТНІ

Випуск №7 (липень, 2017)

 

 

Микола ПОСТЕРНАК,

експерт із питань соціального страхування

 

Для підприємців та бухгалтерів, на яких покладена відповідальність за розрахунок і виплату декретних коштів, тема допомоги по вагітності та пологах дуже хвилююча. У зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати з 2017 року в багатьох платників податків, у яких працівниці пішли в декрет, виникла проблема з розрахунком суми декретних

 

Порядок надання допомоги по вагітності та пологах передбачено Законом № 1105. Механізм обчислення розміру цього виду матеріального забезпечення здійснюється за умовами, визначеними Порядком № 1266. Особам, які відпрацювали менше шести місяців і при цьому за рік перед настанням страхового випадку мають менше шести місяців страхового стажу, допомогу по вагітності та пологах обчислюють і надають з урахуванням певних обмежень.

 

Так, згідно з частиною 4 статті 19 Закону № 1105 працівникам, страховий стаж яких за рік перед настанням страхового випадку становить менше шести місяців, допомога по вагітності та пологах надається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

 

 

...далі читайте на сторінці 53, випуск №7 (липень, 2017)