ПРАЦЮЄМО ІЗ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Зміни трудового законодавства: впроваджуємо разом

Як завжди, у цій рубриці — нові нормативні акти, інше законодавство, з роз’ясненнями щодо дій кадровиків під час їх упровадження

 

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР

Сьома хвиля мобіЛізації: консультує кадровик ЗСУ

З початку 2016 року в ЗМІ знову почали з’являтися матеріали щодо чергового етапу мобілізації. Про це та інше дізнаємося з інтерв’ю з кадровим працівником Збройних Сил України

 

БЛІЦ-СЕМІНАР

Аудит кадрової документації самостійно? Легко! Етап 4: Особова картка працівника: правила ведення

Чи може працівник сам заповнювати власну особову картку? Що робити зі старими особовими картками: переписувати чи ні? На підприємстві має бути електронна форма чи паперовий носій особової картки?

 

НОТАТКИ КАДРОВИКА

Готуємося до свят заздалегідь. Два свята на вихідний день: чи переносяться обидва?
 
У травні 2016 року святковий день і неробочий день (релігійне свято) випадають на одну дату. Чи переносяться вони обидва?

 

ПРАКТИЧНЕ ДІЛОВОДСТВО

«2 + 2 = 1?»: розподіляємо додаткові види робіт між працівниками

Як розподілити посадові обов’язки між співробітниками, не порушуючи норм трудового законодавства? Які види робіт може виконувати співробітник, що не має відповідної кваліфікації? Бувають ситуації, коли під час роботи потрібно «довантажити» працівника. Як це зробити правильно?

 

ГОТОВЕ РІШЕННЯ

«Кроком — руш», або Працюємо з військкоматом

Чи все гаразд із військовим обліком на вашому підприємстві? Можливо не всі особові картки на військовозобов’я заних заповнено? Виникла потреба скласти план робіт із військового обліку?

 

КАДРОВИК & ОПЛАТА ПРАЦІ

Надбавки працівникам бюджетної сфери

Як часто роботодавець установлює працівникам, крім основної заробітної плати, матеріальні заохочення? Чи є відмінність між надбавками, гарантованими державою та особисто роботодавцем?

 

HR-СТРАТЕГІЯ

ТОП-менеджмент: 5 умов ефективної мотивації

У чому полягають особливості системи мотивації для топ-менеджерів? Яка структура грошової винагороди керівників вищої ланки? Які мотиваційні програми для них використовуються на практиці

 

ЕКСПЕРТ НА ЗВ'ЯЗКУ

Яким кваліфікаційним вимогам повинен відповідати спеціаліст, на якого покладається виконання обов’яз ків бухгалтерської служби бюджетної установи (закладу)?

Перевівши працівника організації на іншу посаду, працівник кадрової служби не вніс відповідного запису до трудової книжки. Чи передбачено відповідальність за відсутність такого запису?

Які документи працівник має надати кадровій службі для підтвердження того, що не може відпрацювати два тижні? Як кадровик повинен це оформити в наказі?

 

КУРС «ІТ-КАДРИ»

Кадровий облік організації в програмі «1С: Підприємство 8»

 

КАДРОВИК/911

Форма № 1-ПВ (квартальна): останній день подання 7 квітня 2016 року

 

РЕТРОДОКУМЕНТ

Постанова Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12 вересня 1991 року № 1545-XII

 

ШВИДКА КАДРОВА ДОПОМОГА

Як припинити трудові відносини з працівником, що пропав безвісти?

 

ТЕКА КАДРОВИКА

Тека № 4: Галузеві випуски Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників: повний перелік (закінчення)