Зміст — Вересень (9/2019)

 

ПРАЦЮЄМО ІЗ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Новини держорганів: на що звернути увагу

 

ПОРАДИ ЮРИСТА

Особи з інвалідністю: дотримання нормативу працевлаштування

Правові принципи працевлаштування осіб з інвалідністю закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для таких осіб і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

 

ПРАКТИКА ТРУДОВОГО ПРАВА

Запровадження гнучкого режиму робочого часу на підприємстві

У Кодексі законів про працю України про гнучкий режим робочого часу взагалі мова не йде. Тому виникає питання, що слід розуміти під гнучким режимом робочого часу?

 

Відпустки особам з інвалідністю

Надання відпусток особам з інвалідністю визначає Закон № 504. Зокрема, ч. 7 ст. 6 цього закону визначено, що особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів.

 

МЕНЕДЖМЕНТ ПЕРСОНАЛУ

Офісний етикет: норми та правила

Питання етикету й етикетних ситуацій цікавить дуже багатьох, адже життя людини протікає в постійній взаємодії, спілкуванні з іншими людьми. Протягом дня майже в кожної людини на роботі накопичується маса енергії, значна частина якої – негативна. Зазвичай це спричинюють стресові ситуації, які пов’язані з терміновими завданнями, обговорення робочих питань, наради та співбесіди. Внаслідок чого багато працівників дозволяють собі виражати негативні емоції, грубіянити, лаятися в офісі. Робити цього в жодному разі не можна, адже професіонал завжди та скрізь повинен залишатися професіоналом.

 

НОТАТКИ КАДРОВИКА

Компенсація за невикористану відпустку без звільнення: коли виплачується?

Проблематика компенсаційних виплат за невикористану відпустку (зокрема, без звільнення) залишається сьогодні актуальною, викликає низку запитань та вимагає пояснень щодо правомірності прийняття рішень із цих питань. Вирішення цих проблем лежить, безумовно, у площині трудового законодавства, яким, власно кажучи, і регулюються окреслені питання.

 

ГАЛУЗЕВІ ОСОБЛИВОСТІ

Професії у сфері ритуальних послуг

На жаль, рано чи пізно всі люди помирають. Тому існує потреба в працівниках відповідних професійних категорій, які спеціалізуються на вирішенні питань організації та здійснення заходів, які пов’язані зі смертю людини, її похованням і утриманням місць поховань.

 

ТЕКА КАДРОВИКА

Норми тривалості робочого часу на 2020 рік

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень запроваджено на підприємстві, в установі, організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, які дні є вихідними.