Зміст — Жовтень (10/2019)

 

ПРАЦЮЄМО ІЗ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Новини держорганів: на що звернути увагу

• Підвищено штрафи за ухилення від податків

• Єдина звітність із ЄСВ і ПДФО

• Доплата за заміну відсутнього колеги у місцевих радах

• Як зміняться штрафи Держпраці у 2020 році

• Сервіс проти непрозорих перевірок бізнесу

 

ПРАКТИЧНЕ ДІЛОВОДСТВО

Відпустки внутрішнього сумісника: тривалість порядок надання, виплата компенсації

Щоб замінити відсутнього працівника, роботодавець намагається вирішити питання шляхом внутрішнього сумісництва. А такі працівники мають певні гарантії, які передбачені законодавством. Одна з яких — відпустка. Не всі сумісники, на відміну від основних працівників, мають право на додаткові відпустки.

 

ПОРАДИ ЮРИСТА

Норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю: перевірки та відповідальність

Правові принципи працевлаштування осіб з інвалідністю закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для таких осіб і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей

 

ПРАКТИКА ТРУДОВОГО ПРАВА

Працівниця на декретному місці йде в декрет

Майже кожен кадровик у своїй роботі стикається з ситуацією, коли основна працівниця перебуває в декретній відпустці, на її місце взяли іншу працівницю, і вона теж збирається в декретну відпустку. Постає питання як бути в цій ситуації? Чи закінчується трудовий договір із таким працівником? Чи видається наказ про продовження строкового трудового договору? Чи надається відпустка?

 

МЕНЕДЖМЕНТ ПЕРСОНАЛУ

Оплата праці та похідні слова до базових професій

Класифікація професій і оплата праці працівників – здавалося б, що може бути спільного між цими двома напрямами. Але працівники, які прямо зацікавлені у питаннях оплати праці, розуміють, що назва професії поряд з іншими чинниками може безпосередньо впливати на розмір посадового окладу.

 

ПОДАТКИ ТА ЗБОРИ

Працівник на власному авто: виплати та оподаткування

Часто на підприємстві нагальною потребою виявляється використання праці працівника на власному авто. Безумовно, це, як правило, економічно вигідно і для працівника з власним авто, і для підприємства загалом.

 

ГАЛУЗЕВІ ОСОБЛИВОСТІ

Секретарі: які бувають та чим відрізняються?

Професія секретаря є однією з найпоширеніших, як в Україні, так і в інших країнах. Секретарі працюють на переважній більшості підприємств, установ та організацій (далі — підприємств), які діють майже у всіх видах економічної діяльності: у промисловості, сільському господарстві, закладах освіти, лікарнях, державних органах тощо, а також іноді у деяких фізичних осіб-підприємців.

 

ЕКСПЕРТ НА ЗВ’ЯЗКУ

Пільгові пенсії медичних працівників