Українців зобов’яжуть відкладати на пенсію 2–15 % зарплати

Про це в інтерв’ю www.segodnya.ua розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір. Він уточнив, що розмір «накопичувальної пенсії» буде залежати від того, скільки українець буде платити пенсійному фонду.

Зараз влада розглядає дві концепції переходу до другого рівня пенсійної системи в Україні. У обох концепціях передбачається в перший рік існування системи платити 2 % від заробітної плати. Є пропозиція про те, що розмір внесків буде збільшено до 7 %. Також є пропозиція, що вони будуть збільшені до 15 %. Заступник міністра уточнив, що розмір внеску повинен бути фінансово забезпечений.

Нагадаємо, другий рівень пенсійної системи — обов’язковий накопичувальний. Він передбачає, що працівники або роботодавці від їхнього імені, іноді — самозайняті особи, сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Внески враховуються на індивідуальних пенсійних рахунках, кошти інвестують в різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник системи отримує право на пенсію з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.

Джерело: www.segodnya.ua